MONIKA JURKIEWICZ
Monika Jurkiewicz jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom uzyskała na Wydziale Tkaniny i Ubioru oraz na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Na co dzień żyje i pracuje w Szwajcarii, gdzie posługuje się pseudonimem Albe Kant. Jurkiewicz w malarstwie eksploruje różnorodne aspekty natury. Artystka skupia się na procesach przemijania, wzroście i obumieraniu, nie tylko w kontekście roślinnych tkanek, ale wykorzystuje je jako metafory życia ludzkiego, jego kruchości i porządku świata. Kreowane przez nią rozmaite formy pejzażu można odczytać zarówno jako przestrzenie biologiczne przedstawione niemal w mikroskopowej optyce jak i metafizyczne w kosmicznej skali.
JANUSZ ANTOSZCZYK
Janusz Antoszczyk, łódzki malarz, rysownik i grafik studia odbył w latach 1981-1986 w PWSSP w Łodzi. Od 1992 roku pracuje w macierzystej uczelni. W 2013 roku uzyskał tytuł profesora zwyczajnego. Od 2016 jest kierownikiem Pracowni Malarskich Transpozycji Widzenia. Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. W galerii posiadamy 3 portrety Janusza Antoszczyka, z lat 2018-2019, w których artysta stosuje deformację a spontaniczne i zamaszyste gesty ręki malarza tworzą najróżniejsze formy, które w połączeniu z kolorem nadają jego malarstwu ekspresyjnego charakteru. Obraz z 2022 roku „Galaktyka optymisty” jest nieprzedstawiającą fantazją na temat artystycznej wizji kosmosu. 
RYSZARD TOBIAŃSKI
Ryszard Tobiański jest absolwentem PWSSP w Łodzi. Artysta najbardziej znany jest jako autor miniatur malowanych na szkle, ale jest też twórcą pejzaży miejskich o nieco abstrakcyjnym charakterze oraz rzeźb przedstawiających włoskie miasta, umieszczonych na geometrycznych, kamiennych bryłach. Ryszard Tobiański przedstawia także enigmatyczne postaci kobiece w niedookreślonych przestrzeniach. W prezentowanych przez nas obrazach Tobiański ukazuje wydłużone sylwetki kobiet w plażowej scenerii. Odwrócone do nas tyłem plażowiczki zanurzone są w nostalgii. Towarzyszy im atmosfera słonecznego lata, na którą składają się intensywne kolory wody oraz różne odcienie oranżów i brązów opalonych ciał i piasku.
JACEK CHOLEWA
Jacek Cholewa (ur.1968) - artysta rzeźbiarz, członek Związku Polskich Artystów Plastyków od ponad dekady tworzy niewielkich rozmiarów rzeźby w brązie, posadowione na kamieniu. Anioły, ptaki, kobiety a także postaci historyczne i fantastyczne posiadają chropowatą fakturę i charakterystyczną, mocną, zieloną patynę. Rzeźby Jacka Cholewy zawierają w sobie pewien rodzaj wewnętrznej ekspresji i mimo małych formatów mają monumentalną formę. Artysta wystawia prace w kraju i za granicą w Danii, Austrii, Włoszech, Czechach, na Słowacji.​
KĘDZIA KAZIMIERZ
Kazimierz Kędzia (1922-2011) studia rozpoczął w PWSSP w Łodzi i ukończył w ASP w Krakowie (dyplom 1954). Artysta brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Na wielkiej wystawie z okazji jubileuszu 50. lecia twórczości w 1999 roku Kazimierz Kędzia zaprezentował blisko 100 dzieł w Miejskim Ośrodku Propagandy Sztuki w Parku Sienkiewicza w Łodzi. Prace malarza są w zbiorach licznych muzeów, m.in. w Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Miasta Łodzi oraz w wielu kolekcjach prywatnych. Artysta malował głównie pełne żywych barw pejzaże, kompozycje figuratywne i abstrakcyjne. “Martwa natura z pomidorami” z jednej strony nawiązuje tematycznie do tradycyjnej martwej natury, z drugiej intryguje kubizującą formą i intensywnymi, kontrastującymi kolorami.