WŁODZIMIERZ FINKE
 Włodzimierz Finke (ur. w 1945) to łódzki artysta malarz, twórca kolaży i ceramiki artystycznej. Studiował na ASP w Krakowie u Jerzego Nowosielskiego, dyplom z malarstwa obronił w warszawskiej ASP u Stefana Gierowskiego. W malarstwie pełnym poetyckiej fabularności, Finke od lat prowadzi dialog z literaturą Brunona Schulza. Istotnym momentem kariery artystycznej Włodzimierza Finke były jego wizyty w Drohobyczu i ekspozycje w Willi Bianki związane z udziałem artysty w Piątym Międzynarodowym Festiwalu Brunona Schulza.
MIROSŁAWA SMEREK-BIELECKA
 Mirosława Smerek-Bielecka to olsztyńska malarka, plastyk, pedagog. Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego w 1979 roku. Uprawia malarstwo sztalugowe w technice olejnej, niekiedy wzbogacając kompozycje o aplikacje z zabytkowych koronek i tkanin. Tworzy nastrojowe sceny figuralne i rodzajowe ujęte w metaforyczne cykle takie jak „Walizki”, „Torebki”, czy „Rajskie ogrody”. Aktualnie w ofercie naszej galerii znajduje się obraz „Portret damy” z cyklu „Patchworki”.
MAREK SZMIDEL
 Marek Szmidel (ur.1952) odbył studia na wydziale malarstwa ASP w Gdańsku w pracowni profesora Kazimierza Ostrowskiego w latach 1976-1981. Jest artystą interdyscyplinarnym, uprawia malarstwo, rzeźbę, rysunek, grafikę i fotografię, projektuje wnętrza. Dzieła Szmidla z oferty naszej galerii to przede wszystkim obrazy olejne - wizerunki kobiet, pejzaże i abstrakcje. Utrzymane w bogatej, pogodnej, ciepłej kolorystyce, przyciągają uwagę i rozświetlają swoje otoczenie. Zapraszamy do zapoznania się z dziełami Marka Szmidla z naszej kolekcji.   
JÓZEF PANFIL
 „Dwór w Prymusowej Woli" Józefa Panfila to wyjątkowy nokturn przedstawiający nieistniejący już budynek. Historia dworu w Prymusowej Woli sięga XVIII wieku. Po wojnie powoli popadał w ruinę i niestety nie dotrwał do naszych czasów. W latach 90. w zasadzie zniknął z powierzchni ziemi, a dziś można odnaleźć jedynie resztki fundamentów. Artyście udało się więc uchwycić piękno dworu w ostatnim momencie. Józef Panfil (ur.1958), choć ukończył łódzką PWSSP, nie jest kojarzony z jej awangardowym charakterem. Kontynuuje tradycję polskiego malarstwa pejzażowego. Dzięki niezwykłej wrażliwości na niuanse barwne, zaliczany jest do grona wybitnych kolorystów. Artysta wykładał w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.
ADAM KWAŚNY
Adam Kwaśny (ur. 1953) jest jednym z najbardziej cenionych i lubianych artystów wśród kolekcjonerów grafiki polskiej. Studia artystyczne odbył w łódzkiej PWSSP. Dyplom obronił w 1979 roku w pracowni Leszka Rózgi. Twórca po mistrzowsku posługuje się szlachetną techniką akwaforty. Artysta wykonuje rysunek rylcem w metalowej płycie, trawi ją, pokrywa farbą i odbija za pomocą prasy w limitowanym nakładzie na mięsistym papierze akwafortowym. Adam Kwaśny jest mocno związany z polską tradycją i polskim krajobrazem. Chętnie przedstawia zabytkowe dworki w ogrodach w otoczeniu malw i wiejskich kwiatów. Wykonuje ryciny z trawami i polną roślinnością w aurze polskiego lata. Operuje barwami ciepłej zieleni, żółcieni, jasnych fioletów. Wśród jego grafik znajdziemy też monochromatyczne czarno-białe przedstawienia bliskich mu miejscowości - Łodzi, Warszawy, Częstochowy, Szczyrku. Chętnie podejmuje tematy zwierząt, personifikując ich znaczenia. Jego cykle graficzne są rozpoznawalne i lubiane dzięki atmosferze, motywom bliskim każdemu i delikatnemu sposobowi opracowania. Popularność jego dzieł od lat utrzymuje się na wysokim poziomie.