TADEUSZ KOKIETEK
 Bitwy, polowania i pościgi były ulubionymi motywami malarskimi Tadeusza Kokietka (1920-1982), łódzkiego artysty znanego ze scen batalistycznych i myśliwskich inspirowanych "Trylogią". Dzieła tego łódzkiego twórcy znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. W Galerii Piotra Uznańskiego aktualnie posiadamy obraz olejny Kokietka pod tytułem "Polowanie". Polecamy dzieło do zakupu!
PAWEŁ SZADKOWSKI
Paweł Szadkowski (ur. 1957), znany i lubiany łódzki artysta, grafik, rysownik i malarz od lat zaprzyjaźniony jest z naszą galerią. Ukończył studia w PWSSP w Łodzi (dzisiejsza ASP), dyplom uzyskał w 1982 roku. Prace graficzne i malarskie Pawła Szadkowskiego są metaforyczne i symboliczne, czasem nawiązują do wspomnień, zainteresowań i przeżyć artysty. Jednocześnie dają odbiorcy pełną swobodę interpretacyjną, a motywy stają się uniwersalne i ponadczasowe. W grafice artysta lubi łączyć akwafortę z akwatintą, uzyskując pełnoplastyczny, niemal malarski charakter. Autor wykonuje samodzielnie ramy do swojego malarstwa, czasem wzbogaca je o motywy rzeźbiarskie, czasem stosuje pozłotnictwo. Ostatnia wielka indywidualna wystawa prac malarskich i graficznych Pawła Szadkowskiego odbyła się w 2017 roku w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi.
STATHIS JEROPULOS
 Dziś polecamy obraz „Martwa natura z owocami” Stathisa Jeropulosa (1939-2011). Artysta przybył do Łodzi latem 1954 roku w czasie wojny domowej w ojczystej Grecji. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi i jako artysta związany z tym miastem współpracował z naszą galerią. Malował obrazy i pracował w Studiu Małych Form Filmowych „Se-ma-for”. Był współzałożycielem i przewodniczącym Towarzystwa Greków w Łodzi, obecnie im. Stathisa Jeropulosa.  
JULIUSZ MARWEG
 Juliusz Marweg (ur. 1952), absolwent PWSSP (obecnie ASP) w Łodzi, dyplom uzyskał w 1980 roku w pracowni prof. Antoniego Starczewskiego. We wczesnej twórczości uprawiał gobelin, tkaninę unikatową, rysunek i malarstwo. Później oddał się wyłącznie malarstwu. Wypracował własny styl - rodzaj organicznej abstrakcji z rysunkowym linearyzmem i rodzajem faktury przypominającej splot w tkaninie.  Juliusz Marweg współpracuje z naszą galerią od 1985 roku. Jego dzieła znajdują się u nas w stałej ekspozycji i cieszą się uznaniem odbiorców i kolekcjonerów sztuki współczesnej. Obecnie artysta przygotowuje wielką wystawę jubileuszową z okazji 40-lecia pracy twórczej, która zaplanowana jest na luty 2021 roku.
IWAN KULIK
Iwan Kulik (ur. 1959), artysta pochodzący z Ukrainy, od 30 lat mieszka i tworzy w Polsce. Maluje sceny rodzajowe, mitologiczne, ilustruje dzieła literackie, sięga do motywów historycznych. Obrazy Iwana Kulika na wskroś indywidualne i rozpoznawalne są ekspresyjne dzięki "szpiczastości" nosów i kończyn przedstawianych postaci oraz przez odejście od tradycyjnej linearnej perspektywy. Iwan Kulik maluje olejem, gwaszem i odbija linoryty. W 2001 roku artysta wykonał zwycięski projekt na etykietę "Wino pokoju" dla znanej włoskiej winnicy Cormons. Pod tym samym tytułem przygotował też cykl linorytów. W Galerii Piotra Uznańskiego gościliśmy dwie wystawy malarstwa Iwana Kulika, w 2007 i 2010 roku, z których wszystkie obrazy przekazane były przez artystę na cele charytatywne.