JAN TROJAN
Jan Trojan, łódzki malarz, rysownik i grafik, w latach 1968- 1974 studiował w PWSSP w Łodzi. Dyplom uzyskał w pracowni malarstwa prof. Romana Modzelewskiego i w pracowni projektowania druku prof. Marii Zielińskiej. Obecnie artysta jest profesorem na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz zrealizował szereg wystawy indywidualnych. Najchętniej podejmowanym motywem w twórczości Jana Trojana są martwe natury, w których owoce wiśni ukazywane są na tle płaskich przestrzeni z podziałami geometrycznymi. Od niedawna artysta tworzy grafiki w technice cyfrowej. Buduje rytmicznie funkcjonującą przestrzeń posługując się silnymi kontrastami geometrycznych kształtów i czystych kolorów. Dwie prace digital art znajdujące się aktualnie w naszej kolekcji prezentowane były wcześniej na wystawie „Open Space 2” w Galerii Politechnika w Łodzi (wrzesień-październik 2022). Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac Jana Trojana na żywo w naszej galerii.
SZYMON KACZMAREK
Szymon Kaczmarek jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Artysta zafascynowany kobietami poddaje interpretacji ich cielesność, intymność, ale także sferę duchową i psychologiczną. Przedstawienia często skupione wokół pojedynczego detalu lub sylwetki posiadają ekspresyjny charakter, który w połączeniu z żywymi i intensywnymi barwami symbolizują silną, kobiecą energię. Szymon Kaczmarek uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie. Wyrazem fascynacji kobiecością oraz ulotnością życia jest obraz Szymona Kaczmarka “VANITAS”. 
MONIKA JURKIEWICZ
Monika Jurkiewicz jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom uzyskała na Wydziale Tkaniny i Ubioru oraz na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Na co dzień żyje i pracuje w Szwajcarii, gdzie posługuje się pseudonimem Albe Kant. Jurkiewicz w malarstwie eksploruje różnorodne aspekty natury. Artystka skupia się na procesach przemijania, wzroście i obumieraniu, nie tylko w kontekście roślinnych tkanek, ale wykorzystuje je jako metafory życia ludzkiego, jego kruchości i porządku świata. Kreowane przez nią rozmaite formy pejzażu można odczytać zarówno jako przestrzenie biologiczne przedstawione niemal w mikroskopowej optyce jak i metafizyczne w kosmicznej skali.
JANUSZ ANTOSZCZYK
Janusz Antoszczyk, łódzki malarz, rysownik i grafik studia odbył w latach 1981-1986 w PWSSP w Łodzi. Od 1992 roku pracuje w macierzystej uczelni. W 2013 roku uzyskał tytuł profesora zwyczajnego. Od 2016 jest kierownikiem Pracowni Malarskich Transpozycji Widzenia. Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. W galerii posiadamy 3 portrety Janusza Antoszczyka, z lat 2018-2019, w których artysta stosuje deformację a spontaniczne i zamaszyste gesty ręki malarza tworzą najróżniejsze formy, które w połączeniu z kolorem nadają jego malarstwu ekspresyjnego charakteru. Obraz z 2022 roku „Galaktyka optymisty” jest nieprzedstawiającą fantazją na temat artystycznej wizji kosmosu. 
RYSZARD TOBIAŃSKI
Ryszard Tobiański jest absolwentem PWSSP w Łodzi. Artysta najbardziej znany jest jako autor miniatur malowanych na szkle, ale jest też twórcą pejzaży miejskich o nieco abstrakcyjnym charakterze oraz rzeźb przedstawiających włoskie miasta, umieszczonych na geometrycznych, kamiennych bryłach. Ryszard Tobiański przedstawia także enigmatyczne postaci kobiece w niedookreślonych przestrzeniach. W prezentowanych przez nas obrazach Tobiański ukazuje wydłużone sylwetki kobiet w plażowej scenerii. Odwrócone do nas tyłem plażowiczki zanurzone są w nostalgii. Towarzyszy im atmosfera słonecznego lata, na którą składają się intensywne kolory wody oraz różne odcienie oranżów i brązów opalonych ciał i piasku.