JERZY KLAT
Znany łódzki artysta malarz, pejzażysta Jerzy Klat (ur. 1943), ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego). Studiował w pracowniach prof. Romana Modzelewskiego i prof. Stanisława Fijałkowskiego. Dyplom uzyskał w 1968 roku. Ulubionym tematem artysty jest wzbogacony sztafażem pejzaż leśny i wiejski z okolic Łodzi. Technika malarska Jerzego Klata jest wrażeniowa, oddająca w sposób migotliwy, postimpresjonistyczny klimat przedstawianego miejsca, porę roku i rodzaj pogody. Czasem artysta odchodzi od tematów czysto pejzażowych, jak np. w obrazie "Panta rhei". Dzieła artysty znajdują się m.in. w kolekcjach Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Narodowego w Warszawie.
WŁADYSŁAW SKOCZYLAS
 Władysław Skoczylas (1883-1934), wybitny polski grafik, malarz, rzeźbiarz i pedagog, współzałożyciel ugrupowań artystycznych "Rytm" i "Ryt", jest uważany za twórcę polskiej szkoły drzeworytu. Wśród wielu drzeworytów artysty znaczące miejsce mają prace o tematyce podhalańskiej. Zebrane zostały one w Tece zbójnickiej (1920) oraz Tece podhalańskiej (1921) W ofercie naszej galerii posiadamy drzeworyt Władysława Skoczylasa "Głowa górala". Motyw ten artysta wykonał w wielu wariantach. Nasza grafika pochodzi z początku lat 20. XX wieku.
MACIEJ DURSKI
 Polecamy Państwa uwadze obrazy Macieja Durskiego eksponowane w kolekcji naszej galerii. Wielobarwne i dynamiczne, wielkoformatowe kompozycje "Jeźdźcy", "Księżyc" i "Równonoc" przyciągają wzrok odbiorcy fantastycznym, niemal kosmicznym tematem, ekspresją formy i kontrastem barw.  
NINA HABDAS
Nina Habdas (1942-2003) ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi w pracowni profesora Mariana Jaeschke.Zajmowała się malarstwem, grafiką i wzornictwem przemysłowym. W malarstwie najczęściej przedstawiała pejzaż z wodą w otoczeniu bujnej roślinności. Artystka wraz z mężem Edwardem Habdasem chętnie uczestniczyła w polskim życiu artystycznym - prezentowała prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Ostatnia wystawa Niny Habdas odbyła się w 2002 roku w Galerii ZPAP w Łodzi.
HENRYK PŁÓCIENNIK
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Henryka Płóciennika (1933-2020), wybitnego polskiego artysty grafika, rysownika, malarza, kolekcjonera i znawcę jazzu. Artysta był zaprzyjaźniony z naszą galerią. Od 35 lat eksponujemy prace Henryka Płóciennika, zorganizowaliśmy indywidualną wystawę rysunków i malarstwa artysty oraz kilkakrotnie wspominaliśmy jego twórczość na naszej stronie internetowej: obraz "Ogród czerwony" i grafiki z cyklu "Miesiąca miodowego".