ADAM KWAŚNY
Adam Kwaśny (ur. 1953) jest jednym z najbardziej cenionych i lubianych artystów wśród kolekcjonerów grafiki polskiej. Studia artystyczne odbył w łódzkiej PWSSP. Dyplom obronił w 1979 roku w pracowni Leszka Rózgi. Twórca po mistrzowsku posługuje się szlachetną techniką akwaforty. Artysta wykonuje rysunek rylcem w metalowej płycie, trawi ją, pokrywa farbą i odbija za pomocą prasy w limitowanym nakładzie na mięsistym papierze akwafortowym. Adam Kwaśny jest mocno związany z polską tradycją i polskim krajobrazem. Chętnie przedstawia zabytkowe dworki w ogrodach w otoczeniu malw i wiejskich kwiatów. Wykonuje ryciny z trawami i polną roślinnością w aurze polskiego lata. Operuje barwami ciepłej zieleni, żółcieni, jasnych fioletów. Wśród jego grafik znajdziemy też monochromatyczne czarno-białe przedstawienia bliskich mu miejscowości - Łodzi, Warszawy, Częstochowy, Szczyrku. Chętnie podejmuje tematy zwierząt, personifikując ich znaczenia. Jego cykle graficzne są rozpoznawalne i lubiane dzięki atmosferze, motywom bliskim każdemu i delikatnemu sposobowi opracowania. Popularność jego dzieł od lat utrzymuje się na wysokim poziomie.
TADEUSZ KOKIETEK
 Bitwy, polowania i pościgi były ulubionymi motywami malarskimi Tadeusza Kokietka (1920-1982), łódzkiego artysty znanego ze scen batalistycznych i myśliwskich inspirowanych "Trylogią". Dzieła tego łódzkiego twórcy znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. W Galerii Piotra Uznańskiego aktualnie posiadamy obraz olejny Kokietka pod tytułem "Polowanie". Polecamy dzieło do zakupu!
PAWEŁ SZADKOWSKI
Paweł Szadkowski (ur. 1957), znany i lubiany łódzki artysta, grafik, rysownik i malarz od lat zaprzyjaźniony jest z naszą galerią. Ukończył studia w PWSSP w Łodzi (dzisiejsza ASP), dyplom uzyskał w 1982 roku. Prace graficzne i malarskie Pawła Szadkowskiego są metaforyczne i symboliczne, czasem nawiązują do wspomnień, zainteresowań i przeżyć artysty. Jednocześnie dają odbiorcy pełną swobodę interpretacyjną, a motywy stają się uniwersalne i ponadczasowe. W grafice artysta lubi łączyć akwafortę z akwatintą, uzyskując pełnoplastyczny, niemal malarski charakter. Autor wykonuje samodzielnie ramy do swojego malarstwa, czasem wzbogaca je o motywy rzeźbiarskie, czasem stosuje pozłotnictwo. Ostatnia wielka indywidualna wystawa prac malarskich i graficznych Pawła Szadkowskiego odbyła się w 2017 roku w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi.
STATHIS JEROPULOS
 Dziś polecamy obraz „Martwa natura z owocami” Stathisa Jeropulosa (1939-2011). Artysta przybył do Łodzi latem 1954 roku w czasie wojny domowej w ojczystej Grecji. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi i jako artysta związany z tym miastem współpracował z naszą galerią. Malował obrazy i pracował w Studiu Małych Form Filmowych „Se-ma-for”. Był współzałożycielem i przewodniczącym Towarzystwa Greków w Łodzi, obecnie im. Stathisa Jeropulosa.  
JULIUSZ MARWEG
 Juliusz Marweg (ur. 1952), absolwent PWSSP (obecnie ASP) w Łodzi, dyplom uzyskał w 1980 roku w pracowni prof. Antoniego Starczewskiego. We wczesnej twórczości uprawiał gobelin, tkaninę unikatową, rysunek i malarstwo. Później oddał się wyłącznie malarstwu. Wypracował własny styl - rodzaj organicznej abstrakcji z rysunkowym linearyzmem i rodzajem faktury przypominającej splot w tkaninie.  Juliusz Marweg współpracuje z naszą galerią od 1985 roku. Jego dzieła znajdują się u nas w stałej ekspozycji i cieszą się uznaniem odbiorców i kolekcjonerów sztuki współczesnej. Obecnie artysta przygotowuje wielką wystawę jubileuszową z okazji 40-lecia pracy twórczej, która zaplanowana jest na luty 2021 roku.