JULIUSZ MARWEG
 Juliusz Marweg (ur. 1952), absolwent PWSSP (obecnie ASP) w Łodzi, dyplom uzyskał w 1980 roku w pracowni prof. Antoniego Starczewskiego. We wczesnej twórczości uprawiał gobelin, tkaninę unikatową, rysunek i malarstwo. Później oddał się wyłącznie malarstwu. Wypracował własny styl - rodzaj organicznej abstrakcji z rysunkowym linearyzmem i rodzajem faktury przypominającej splot w tkaninie.  Juliusz Marweg współpracuje z naszą galerią od 1985 roku. Jego dzieła znajdują się u nas w stałej ekspozycji i cieszą się uznaniem odbiorców i kolekcjonerów sztuki współczesnej. Obecnie artysta przygotowuje wielką wystawę jubileuszową z okazji 40-lecia pracy twórczej, która zaplanowana jest na luty 2021 roku.
IWAN KULIK
Iwan Kulik (ur. 1959), artysta pochodzący z Ukrainy, od 30 lat mieszka i tworzy w Polsce. Maluje sceny rodzajowe, mitologiczne, ilustruje dzieła literackie, sięga do motywów historycznych. Obrazy Iwana Kulika na wskroś indywidualne i rozpoznawalne są ekspresyjne dzięki "szpiczastości" nosów i kończyn przedstawianych postaci oraz przez odejście od tradycyjnej linearnej perspektywy. Iwan Kulik maluje olejem, gwaszem i odbija linoryty. W 2001 roku artysta wykonał zwycięski projekt na etykietę "Wino pokoju" dla znanej włoskiej winnicy Cormons. Pod tym samym tytułem przygotował też cykl linorytów. W Galerii Piotra Uznańskiego gościliśmy dwie wystawy malarstwa Iwana Kulika, w 2007 i 2010 roku, z których wszystkie obrazy przekazane były przez artystę na cele charytatywne.
JERZY KLAT
Znany łódzki artysta malarz, pejzażysta Jerzy Klat (ur. 1943), ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego). Studiował w pracowniach prof. Romana Modzelewskiego i prof. Stanisława Fijałkowskiego. Dyplom uzyskał w 1968 roku. Ulubionym tematem artysty jest wzbogacony sztafażem pejzaż leśny i wiejski z okolic Łodzi. Technika malarska Jerzego Klata jest wrażeniowa, oddająca w sposób migotliwy, postimpresjonistyczny klimat przedstawianego miejsca, porę roku i rodzaj pogody. Czasem artysta odchodzi od tematów czysto pejzażowych, jak np. w obrazie "Panta rhei". Dzieła artysty znajdują się m.in. w kolekcjach Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Narodowego w Warszawie.
WŁADYSŁAW SKOCZYLAS
 Władysław Skoczylas (1883-1934), wybitny polski grafik, malarz, rzeźbiarz i pedagog, współzałożyciel ugrupowań artystycznych "Rytm" i "Ryt", jest uważany za twórcę polskiej szkoły drzeworytu. Wśród wielu drzeworytów artysty znaczące miejsce mają prace o tematyce podhalańskiej. Zebrane zostały one w Tece zbójnickiej (1920) oraz Tece podhalańskiej (1921) W ofercie naszej galerii posiadamy drzeworyt Władysława Skoczylasa "Głowa górala". Motyw ten artysta wykonał w wielu wariantach. Nasza grafika pochodzi z początku lat 20. XX wieku.
MACIEJ DURSKI
 Polecamy Państwa uwadze obrazy Macieja Durskiego eksponowane w kolekcji naszej galerii. Wielobarwne i dynamiczne, wielkoformatowe kompozycje "Jeźdźcy", "Księżyc" i "Równonoc" przyciągają wzrok odbiorcy fantastycznym, niemal kosmicznym tematem, ekspresją formy i kontrastem barw.