STEFAN KRYGIER
Stefan Krygier (1923-1997) - malarz, grafik, architekt, teoretyk sztuki. Jeden z łódzkich artystów awangardowych, uczeń i przyjaciel Władysława Strzemińskiego. Odbył studia na PWSSP w Łodzi w latach 1945-50 pod kierunkiem Stefana Wegnera i Władysława Strzemińskiego, ukończył także architekturę na Politechnice Warszawskiej w 1963 roku. Choć z postacią Krygiera głównie kojarzona jest abstrakcja geometryczna, na jego dorobek składają się różnorodne prace. W twórczości z lat 50. widoczne jest zainteresowanie starożytnym Egiptem i Grecją. W kolejnych latach artysta tworzył pod wpływem malarstwa materii, taszyzmu, zajmował się również grafiką i rzeźbą. W latach 70. tworzył obrazy olejne w duchu konstruktywizmu, które na stałe przyniosły mu uznanie środowiska artystycznego. W późniejszym okresie twórczości w latach 80. i 90. zajmował się także malarstwem symultanicznym. Obraz “Polowanie” powstał w 1944 roku tuż przed podjęciem przez Krygiera studiów na PWSSP w Łodzi.
TADEUSZ CIEŚLEWSKI (OJCIEC)
Naszą kolekcję wzbogacił obraz o tematyce warszawskiej. Tym razem jest to "Zaułek na Starym Mieście” autorstwa znanego i cenionego akwarelisty Tadeusza Cieślewskiego (ojca) (1870-1956). Studia artystyczne odbył on w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Wojciecha Gersona i Jana Kauzika. W latach 1895-1896 studiował w Paryżu na Academie Vitti, podróżował również do Włoch. Przez niemal całe życie mieszkał w Warszawie i aktywnie uczestniczył w artystycznym życiu miasta. Zadebiutował na wystawie w Zachęcie w roku 1897. Brał udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą m.in. w Wenecji, Nowym Jorku i Moskwie. Był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych od roku 1906 oraz prezesem towarzystwa Pro Arte. Malował przede wszystkim architekturę, w szczególności widoki ulic i placów Warszawy. Rzadziej tworzył pejzaże, martwe natury, portrety i kompozycje figuralne.
JACEK SIBILSKI
Jacek Sibilski (ur.1964) dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi uzyskał w 1995 roku. Zajmuje się malarstwem i rzeźbą. Wystawiał w kraju i za granicą a jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych. W rzeźbie artysta często łączy ceramikę z drewnem, tworząc ekspresyjne przedstawienia figuratywne o fantazyjnych kształtach i wydłużonych proporcjach. Podejmowanym przez niego motywem malarskim są najczęściej postacie zawieszone w wpół realnych przestrzeniach. Artysta skupia się na relacji człowieka z otoczeniem, przedstawiając go zazwyczaj w ruchu, w atmosferze tajemniczości i nostalgii. “Wieczór na rynku” zdominowany jest przez postacie uchwycone w dynamicznych pozach na tle zamglonego pejzażu miejskiego. Obraz ukazany jest w intensywnych odcieniach czerwieni, przełamanych przez miękko zarysowane poświaty sylwetek. Jacek Sibilski w rytmicznej kompozycji daje wyraz istniejącego porządku i harmonii w świecie.
WOJCIECH KALETA
Wojciech Kaleta (ur.1981) dyplom z malarstwa uzyskał na Wydziale Edukacji Wizualnej Akademii im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jest również absolwentem Studium Konserwacji Zabytków. Na jego dorobek składają się różnorodne formy wizualne takie jak malarstwo, rysunek czy fotografia, w których eksploruje właściwości koloru, światła i przestrzeni. Inspirując się naturą zmierza ku abstrakcji. W swoich pracach artysta posługuje się prostymi formami geometrycznymi, takimi jak kwadraty i trójkąty, które ukazane za pomocą czystych intensywnych barw kontrastują z miękką kolorystyką płaszczyzny. Geometryczny układ kompozycyjny rozświetlają bliżej nieokreślone, jasne punkty świetlne. Artysta cyklicznie prezentuje swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych i od wielu lat współpracuje z naszą galerią.  
ANDRZEJ CZECZOT
W ofercie naszej galerii pojawił się zbiór dwunastu prac z cyklu ilustrującego specjalizacje lekarskie autorstwa Andrzeja Czeczota (1933-2012) - polskiego grafika, ilustratora, karykaturzysty, satyryka. Andrzej Czeczot ukończył Wydział Grafiki w Katowicach, filię krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Publikował w tygodniku „Szpilki” (debiut w 1956r.), „Polityka”, „Ty i Ja” oraz w wielu innych, także zagranicznych czasopismach europejskich. Jego pełne humoru i ironii rysunki stanowiły rodzaj plastycznych felietonów, pozwalających artyście w zabawny sposób komentować aktualne wydarzenia polityczne i społeczne. W 1976 roku skazany na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu za publikację rysunku "Ryszard IV” w czasopiśmie „Literatura”. Internowany czasie stanu wojennego. W latach 1982-1997 mieszkał i pracował w Nowym Jorku, publikując ilustracje w czasopismach takich jak "The New Yorker” czy „The New York Times”. Po powrocie do Polski powrócił do współpracy z „Polityką”, ilustrował też tygodnik „Nie”. Był także autorem ilustracji książkowych, okładek oraz krótkometrażowych filmów animowanych.