JERZY KARSZNIEWICZ
Jerzy Karszniewicz (1878-1945) w latach 1895-1901 uczęszczał do Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie studiował pod kierunkiem Floriana Cynka, Jacka Malczewskiego i Józefa Mehoffera. W zakresie malarstwa pejzażowego doskonalił swoje umiejętności w pracowni Jana Stanisławskiego. Po studiach wyjechał do Paryża, gdzie kontynuował naukę w École des Beaux-Arts pod opieką Jeana Gerome. Jego twórczość obejmowała różnorodne tematy, kompozycje figuralne, kwiaty oraz portrety, ale najbardziej znany był z niewielkich pejzaży przedstawiających okolice Krakowa i Wieliczki. Charakteryzowały się one szerokimi, miękkimi pociągnięciami pędzla, jasnymi i przejrzystymi kolorami, co można dostrzec w prezentowanym przez nas obrazie “Zima”.
ALEKSY NOWAK
Aleksy Nowak - ​polski malarz, rysownik, grafik i ilustrator książek, jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Artysta jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich na rysunek i plakat. Rysunki Aleksego Nowaka wyróżniają się literacką poetyką. Zagłębione w myślach postacie kobiece, sylwetki klaunów i towarzyszące im fantastyczne ptaki zawieszone są niezidentyfikowanej przestrzeni i czasie. W przedstawieniach dominują różne odcienie szarości z pojedynczymi akcentami zywej czerwieni, tworząc oniryczną atmosferę.
JERZY LUBAŃSKI
Jerzy Lubański (1925-2005),polski malarz, twórca licznych polichromii i witraży kościelnych. W latach 1945-50 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie pod kierunkiem Zbigniewa Pronaszki. W roku 1989 uzyskał tytuł profesora zwyczajnego w macierzystej uczelni. Malował także pejzaże, martwe natury oraz portrety w technice olejnej i akwareli. Jego twórczość zalicza się do nurtu koloryzmu, w którym paleta barw stanowi najważniejszy element kompozycyjny i determinuje przestrzeń oraz światło w obrazie. W prezentowanej “Martwej naturze” dominują ciepłe odcienie pomarańczu, czerwieni i zieleni, układ rozświetlają natomiast jasne tony błękitu. Artysta umiejętnie wykorzystuje również naturalny kolor podłoża a zagęszczone plamy barwne wywołują wrażenie drgania obrazu.
JAN KANTY PAWLUŚKIEWICZ
Jan Kanty Pawluśkiewicz, wybitny kompozytor oraz twórca obrazów żel-artowych, zaszczyca nas wieloletnią przyjaźnią. W grudniu 2007 roku przy okazji wielkiej wystawy w naszej galerii Mistrz wyznał „...cudowna jest ta zmienność kolorów, stale pojawiają się nowe, wchodzą cudowne zielenie, te czerwienie obłędne, oszałamiające błękity, a srebro – to po prostu jest sam cud! I teraz siedząc kilka tygodni, mogę perfekcyjnie - to mnie akurat fascynuje bardzo, perfekcja – stawiając 420 kropek na centymetr kwadratowy, mogę realizować przekaz pewnego stanu psychicznego, ten rodzaj napięcia, który jest we mnie, mogę zachęcić widza do tego... małego świata w którym chcę się z nim porozumiewać poprzez kolor, figuratywność, rodzaj abstrakcyjnych figur, poprzez zbitkę tego błysku, jaki jest w żelu...”.*Zapraszamy Was do obejrzenia malarskich dzieł Jana Kantego Pawluśkiewicza w naszej galerii. *Danuta Gruszczyńska, Sensy. Byty. Mary. Czyli ścieżki Jana Kantego, Piotrkowska 104. Miesięcznik Łódzki, Nr 1 (56), 2008, s. 22.   
ZBIGNIEW KOPANIA
Zbigniew Kopania (ur.1949) studia artystyczne odbył w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na Wydziale Operatorskim (1969-1974). Malarstwo studiował pod kierunkiem prof. Jerzego Mierzejewskiego. Uprawia malarstwo realistyczne o różnorodnej tematyce - martwe natury, pejzaże, kwiaty, portrety. Czasem podejmuje też tematy surrealizujące. Współpracuje z galeriami w Londynie, Amsterdamie i Monachium oraz z galeriami w Japonii i USA. Artysta jest członkiem najstarszego prestiżowego stowarzyszenia artystycznego w Stanach Zjednoczonych - Salmagundi Art Club w Nowym Jorku istniejącego od 1871 roku. Artysta współpracuje z naszą galerią od 1985 roku a jego prace cieszą się dużym uznaniem wśród naszych klientów. "Peonie w trawach" to staranne, hiperrealistyczne i niezwykle dekoracyjne przedstawienie ulubionych kwiatów artysty w otoczeniu polnych traw.