WŁADYSŁAW SKOCZYLAS
 Władysław Skoczylas (1883-1934), wybitny polski grafik, malarz, rzeźbiarz i pedagog, współzałożyciel ugrupowań artystycznych "Rytm" i "Ryt", jest uważany za twórcę polskiej szkoły drzeworytu. Wśród wielu drzeworytów artysty znaczące miejsce mają prace o tematyce podhalańskiej. Zebrane zostały one w Tece zbójnickiej (1920) oraz Tece podhalańskiej (1921) W ofercie naszej galerii posiadamy drzeworyt Władysława Skoczylasa "Głowa górala". Motyw ten artysta wykonał w wielu wariantach. Nasza grafika pochodzi z początku lat 20. XX wieku.
MACIEJ DURSKI
 Polecamy Państwa uwadze obrazy Macieja Durskiego eksponowane w kolekcji naszej galerii. Wielobarwne i dynamiczne, wielkoformatowe kompozycje "Jeźdźcy", "Księżyc" i "Równonoc" przyciągają wzrok odbiorcy fantastycznym, niemal kosmicznym tematem, ekspresją formy i kontrastem barw.  
NINA HABDAS
Nina Habdas (1942-2003) ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi w pracowni profesora Mariana Jaeschke.Zajmowała się malarstwem, grafiką i wzornictwem przemysłowym. W malarstwie najczęściej przedstawiała pejzaż z wodą w otoczeniu bujnej roślinności. Artystka wraz z mężem Edwardem Habdasem chętnie uczestniczyła w polskim życiu artystycznym - prezentowała prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Ostatnia wystawa Niny Habdas odbyła się w 2002 roku w Galerii ZPAP w Łodzi.
HENRYK PŁÓCIENNIK
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Henryka Płóciennika (1933-2020), wybitnego polskiego artysty grafika, rysownika, malarza, kolekcjonera i znawcę jazzu. Artysta był zaprzyjaźniony z naszą galerią. Od 35 lat eksponujemy prace Henryka Płóciennika, zorganizowaliśmy indywidualną wystawę rysunków i malarstwa artysty oraz kilkakrotnie wspominaliśmy jego twórczość na naszej stronie internetowej: obraz "Ogród czerwony" i grafiki z cyklu "Miesiąca miodowego".  
JURIJ GURIN
Zaprzyjaźniony z naszą galerią ukraiński artysta malarz Jurij Gurin z Kijowa (ur. 1953), absolwent kijowskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom z wyróżnieniem w 1978) jest mistrzem portretu, martwej natury i sceny rodzajowej. Artysta utrzymuje swoje dzieła w duchu rzetelnego historycznego realizmu. Znakomity warsztat i wiedzę historyczną zdobył w czasie pracy konserwatorskiej w Ermitażu i Muzeum Narodowym w Kijowie. Często sięga do tradycji wielokulturowej Ukrainy, także żydowskiej. Obrazy wystawiał w Kijowie, Moskwie, San Francisco, Nowym Jorku, Monachium, Bazylei, Atenach, Wiedniu i innych miastach w Polsce, Izraelu, Kanadzie i Australii. Kolekcję dzieł Gurina posiada były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma. „Martwa natura żydowska” w zbiorach naszej galerii z 1995 roku przedstawia na neutralnym, brunatnym tle blat stołu z zakomponowanymi różnorodnymi rekwizytami kultury i religii żydowskiej – świecę, zwój tory, koronę tory, jad, lampę chanukową, paterę z napisami, uczone księgi, dzban ceramiczny z winem, tkaninę i wysypane złote monety.