WOJCIECH KALETA
Wojciech Kaleta (ur.1981) dyplom z malarstwa uzyskał na Wydziale Edukacji Wizualnej Akademii im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jest również absolwentem Studium Konserwacji Zabytków. Na jego dorobek składają się różnorodne formy wizualne takie jak malarstwo, rysunek czy fotografia, w których eksploruje właściwości koloru, światła i przestrzeni. Inspirując się naturą zmierza ku abstrakcji. W swoich pracach artysta posługuje się prostymi formami geometrycznymi, takimi jak kwadraty i trójkąty, które ukazane za pomocą czystych intensywnych barw kontrastują z miękką kolorystyką płaszczyzny. Geometryczny układ kompozycyjny rozświetlają bliżej nieokreślone, jasne punkty świetlne. Artysta cyklicznie prezentuje swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych i od wielu lat współpracuje z naszą galerią.  
ANDRZEJ CZECZOT
W ofercie naszej galerii pojawił się zbiór dwunastu prac z cyklu ilustrującego specjalizacje lekarskie autorstwa Andrzeja Czeczota (1933-2012) - polskiego grafika, ilustratora, karykaturzysty, satyryka. Andrzej Czeczot ukończył Wydział Grafiki w Katowicach, filię krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Publikował w tygodniku „Szpilki” (debiut w 1956r.), „Polityka”, „Ty i Ja” oraz w wielu innych, także zagranicznych czasopismach europejskich. Jego pełne humoru i ironii rysunki stanowiły rodzaj plastycznych felietonów, pozwalających artyście w zabawny sposób komentować aktualne wydarzenia polityczne i społeczne. W 1976 roku skazany na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu za publikację rysunku "Ryszard IV” w czasopiśmie „Literatura”. Internowany czasie stanu wojennego. W latach 1982-1997 mieszkał i pracował w Nowym Jorku, publikując ilustracje w czasopismach takich jak "The New Yorker” czy „The New York Times”. Po powrocie do Polski powrócił do współpracy z „Polityką”, ilustrował też tygodnik „Nie”. Był także autorem ilustracji książkowych, okładek oraz krótkometrażowych filmów animowanych.
JÓZEF PANFIL
Józef Panfil (ur.1958) ukończył łódzką PWSSP w 1984 roku. Nie jest jednak kojarzony z awangardowym charakterem uczelni. Artysta kontynuuje tradycję polskiego malarstwa pejzażowego w nurcie kolorystycznym, przedstawiając w swych dziełach widoki łąk na tle rozświetlonego nieba pełnego obłoków, zamglone zagajniki na horyzoncie jesiennych polan, ujęte w ciekawych kadrach dzikie rośliny oraz nastrojowe przedstawienia wsi z chylącymi się chatami. W ouvre artysty pojawiają się także motywy architektury śródziemnomorskiej z alejami cyprysowymi, placami i zaułkami miast greckich, hiszpańskich, włoskich, które ujawniają wrażliwość artysty na światło i jego wpływ na barwy i kształty. Józef Panfil brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Otrzymał liczne wyróżnienia za działalność artystyczną, m.in. na XXV Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa "Bielska Jesień” w Bielsku-Białej, XIV Festiwalu Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Odznaczony w 2018 roku srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.  
STANISŁAW WASIK
Stanisław Wasik (ur. 1952), malarz i rzeźbiarz od lat związany jest z naszą galerią. Dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi otrzymał w 1976 roku. Tworzy biomorficzne rzeźby w drewnie, eksplorując relacje pomiędzy człowiekiem a siłami natury. W malarstwie, w abstrakcyjnych przedstawieniach przywołujących na myśl struktury liści, korzeni czy pnączy dominują zazwyczaj czyste, intensywne barwy i żywa faktura.
JERZY TADEUSZ MRÓZ
Jerzy Tadeusz Mróz (1946-2010) ukończył Wydział Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom obronił w 1970 roku w pracowni Mariana Jaeschke. Zajmował się przede wszystkim malarstwem olejnym i akwarelowym. Tworzył dzieła w cyklach o charakterystycznych tytułach, takich jak „Droga”, „Przejścia”, „Miejsca”, „Strachy” czy „W oczekiwaniu”. Na płótna przenosił fascynację naturą, a szczególnie podziwiał jej nieprzewidywalność i potęgę. Nastrój jego prac można określić jako tajemniczy, a nawet zabarwiony grozą. Jego twórczość charakteryzuje swoista nastrojowość i stonowana, raczej z przewagą zimnych kolorów paleta barw. Charakter jego malarstwa zbliża artystę z jednej strony do twórczości Caspara Davida Friedricha a z drugiej do Zdzisława Beksińskiego.